1. Hajmosáskor kerüld a szulfátokat, szilikonokat, szárító alkoholokat!
2. A rendszeres mélyhidratálás alapvető fontosságú a hajad egészsége szempontjából.
Legalább 15-20 percig a hajon hagyva behatolnak a hajszálba, nedvességgel és tápanyagokkal látva el azt.
3. Hajszárítás:
– A hagyományos törölközők túl durvák, szétszedik a tincseket, főleg ha jól megdörgöljük vele a nedves hajat. Helyette jól használhatóak a mikroszálas törölközők, sőt akár egy régi pamut póló is.
– Ezután hagyd magától megszáradni, vagy használd alacsony hőfokon diffúzoros hajszárítódat.
4. Lehetőleg kerüld az erős hőhatásokat!
(hajsütővas, hajegyenesítő, sőt akár a hajszárítód legforróbb beállítása)
5. Próbáld kevesebbet tapogatni a hajad, pláne amikor még nedves.
Ha sokat macerálod, szétesnek a tincsek!
6. Alváskor is őrizd a tincseidet:
– Pamut párnahuzatodat cseréld szaténra vagy selyemre! A pamut anyagok vizet vonnak el a hajadtól és hozzádörzsölése miatt a tincsek szétesnek. A szatén anyagokon könnyebben csúszik a haj, sőt egyes források szerint az arcbőr is kevésbé ráncolódik így. 🙂
– Változz esténként ananásszá! Készíts lófarkat vagy kontyot fejed tetejére, így akkor sem jönnek szét a tincseid, ha sokat hánykolódsz álmodban.
2 hozzászólás
Kedves Dóri!
Az unokám 10 éves és a göndör haját hetente mossuk balzsamozva fesüljük ki. Ami nagy tortúra számára mert a fején hátul középen berasztásodik. Mit ajánlanál hogy könnyebbé váljon a hajmosás és milyen terméket használjunk? Válaszodat nagyon köszönöm
PZsuzsa
Termékekhez nem értek, de hátul középen macerálástól szokott rasztásodni. Akár ha ott van pl. gyakran copfba fogva, akár a foteltől ha nekitámasztja a fejét, akár párnától. Érdemes kiengedve hagyni a haját és olyan széket választani ahova nem fekteti le a fejét, selyem vagy szatén párnahuzaton aludni. Mosás után fésüljük a hajat a balzsammal, a hajat lentről kezdjük bontani tehát a hajvégektől a fejbőr felé haladva. Minél kevesebbet van piszkálva, macerálva, fésülve annál kevésbé rasztásodik.